24. kolo: Hradištko B - Krňany 4:3 (3:0)

09.06.2010 18:15

Další ztracený zápas na cizím hřišti. V prvním poločasu byl velmi smutný pohled na naše ploužící se hráče. Až na výjimky si naši hráči šli zahrát rekreační zápas bez pohybu. Velký rozdíl v nasazení oproti domácím bojovníkům určil poločasový stav 3:0 pro domácí. Ve druhém poločasu většina našich hráčů začala na hřišti i za cenu případného zranění bojovat a během 25 minut jsme skóre srovnali. Za stavu 3:3 jsme však opět přestali aktivně hrát. Zbytečně jsme se stáhli, ale i přesto jsme měli stoprocentní šanci zápas rozhodnout v náš prospěch. Náš útočník však šanci ani nadvakrát trestuhodně a lehkomyslně neproměnil. Trest na sebe nenechal dlouho čekat a 4 minuty před koncem po nedůrazném zásahu na hranici našeho vápna domácí vstřelili vítěznou branku.

Ani v pátém jarním utkání na hřišti soupeře jsme nepřerušili tristní bilanci samých porážek. Někteří hráči neunesou oprávněnou kritiku a svádějí svoje chyby na druhé hráče. Přál bych jim, aby se viděli na videu – potom by asi mluvili jinak. Toto mužstvo potřebuje změnu trenéra, neboť se neztotožnilo s jeho filozofií o přístupu k přípravě na utkání. Začíná to účastí na tréninku (výmluvami, které těžce přijímám), pokračuje nesoustředěností na zápas a končí špatným rozcvičováním. Při utkání pak dochází k alibistickému řešení zlomových situací. Pokud si toto hráči sami neuvědomí, výhry sami nepřijdou. V zápase, kde se herně příliš nedaří, si musejí sáhnout třeba až na dno fyzických sil a zkusit takový zápas zvládnout.